Реклама на сайте Связаться с нами

В. В. Копєйчиков

Правознавство

Підручник

Київ
Юрінком Інтер
2003

На главную
Правознавство. Копєйчиков В. В.
§ 2. Система органів прокуратури
Систему органів прокуратури становлять: Генеральна прокуратура України, прокуратури Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя (на правах обласних), міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, а також військові прокуратури.
До органів військових прокуратур належать військові прокуратури регіонів і військова прокуратура , Чорноморського флоту та Військово-Морських Сил ї України (на правах обласних), військові прокуратури гарнізонів (на правах міських).
Прокуратуру України очолює Генеральний прокурор України, призначуваний на посаду за згодою Верховної Ради України; з посади його звільняє Президент України. Верховна Рада У країни може висловити недовіру Генеральному прокуророві України, що матиме наслідком його відставку з посади. Строк повноважень Генерального прокурора України - п'ять років.
У Генеральній прокуратурі України, прокуратурі Автономної Республіки Крим є старші слідчі в особливо важливих справах і слідчі в особливо важливих справах; у прокуратурах областей, міст та інших прирівняних до них прокуратурах можуть бути слідчі в особливо важливих справах і старші слідчі; у районних, міжрайонних, міських - старші слідчі та слідчі.
Слідчі прокуратури провадять попереднє слідство у справах про діяння, що містять ознаки злочину, віднесені законом до їхньої підслідності, а також в інших справах, переданих їм прокурором.
Статус прокуратури в Україні визначається статтями 121 -123 Конституції України та Законом України "Про прокуратуру" від 5 листопада 1991 р. Закон складається з 5 розділів, а розділ III - із 4 глав:
Розділ І. Загальні положення.
Розділ II. Система, структура і організація діяльності органів прокуратури.
Розділ Ш. Прокурорський нагляд.
Глава 1. Загальний нагляд.
Глава 2. Нагляд за додержанням законів органами, що ведуть боротьбу з злочинністю.
Глава 3. Участь прокурора в розгляді справ у судах.
Глава 4. Нагляд за додержанням законів у місцях застосування заходів примусового характеру.
Розділ IV. Кадри органів прокуратури.
Розділ V. Інші питання організації і діяльності органів прокуратури.
bigmir)net TOP 100