Реклама на сайте Связаться с нами

В. Т. Маляренко

Суд, правоохоронні та правозахисні органи України

Підручник

Київ
Юрінком Інтер
2007

На главную
Суд, правоохоронні та правозахисні органи України. Маляренко В. Т.
§ 4. Організація роботи військових судів
Для належного виконання завдань зі здійснення правосуддя військові суди мають бути відповідно забезпечені.
Фінансування, матеріально-технічне постачання, забезпечення транспортом, засобами зв'язку, зберігання архівних матеріалів військових судів і Військової колегії Верховного Суду України відповідно до ст. 122 Закону України "Про судоустрій України" покладено на Державну судову адміністрацію, яка взаємодіє з відповідними установами Міністерства оборони України.
Посадові оклади та доплати за кваліфікаційні класи військовим суддям установлюють на рівні посадових окладів і доплат за кваліфікаційні класи суддів відповідних загальних судів.
Доплати за військові звання й вислугу років встановлює законодавство України для військовослужбовців. Посадові оклади працівників апарату військових судів не можуть бути меншими, ніж посадові оклади працівників апаратів відповідних загальних судів.
Особовий склад військових судів користується всіма видами військового спорядження нарівні з особовим складом військових частин і установ Міністерства оборони України.
Військовослужбовці військових судів перебувають на військовій службі й належать до штатної чисельності Збройних Сил України. На них поширено права й пільги, встановлені законодавством України для військовослужбовців.
Перелік штатних посад суддів військових судів і Військової колегії Верховного Суду України та відповідних цим посадам військових звань затверджує Президент України.
Строки й порядок присвоєння військових звань, порядок призову й звільнення з військової служби працівників військових судів визначено законодавством України.
Охорону службових приміщень військових судів здійснюють військові частини гарнізонів, на території яких знаходяться військові суди. Конвоювання у військові суди осіб, яких утримують під вартою на гауптвахтах, і охорону цих осіб здійснюють військові комендатури. Конвоювання осіб, яких утримують під вартою в слідчих ізоляторах, в'язницях та інших установах Державного департаменту з питань виконання покарань України, здійснюють підрозділи внутрішніх військ.