Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з банківської справи

Операції з банківськими металами

Реферат

На главную
Реферати з банківської справи

Організація торгівлі банківськими металами регламентована Законом України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» від 18 листопада 1997 p. № 637/97-ВР, атакож «Положенням про організацію торгівлі банківськими матеріалами на валютному ринку України», затвердженим постановою Правлінням Національного банку України 24 лютого 1998 р. № 65.

До дорогоцінних металів належать золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (сировина, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо).

Банківськими металами називають дорогоцінні метали (золото, срібло, платина, метали платинової групи), доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів у зливках і порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, вироблені з дорогоцінних металів.

Найвищими пробами банківських металів визнаються проби не нижчі, ніж:

• для золота — 995,0;

• для срібла — 999,0;

• для платини та паладію — 999,5.

Згідно із Законом України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» Національний банк України уповноважений створювати золотий запас України, який є державною власністю, та в межах повноважень, визначених законодавством, здійснювати управління ним (ст. 8). Відповідно до ст. 9 Закону Міністерство фінансів і Національний банк України здійснюють операції з купівлі-продажу дорогоцінного каміння, інших цінностей на внутрішньому та зовнішньому ринках, розміщують золотий запас (у тому числі, в іноземних банках) самостійно або через банки та інші фінансово-кредитні установи, здійснюють валютні операції з банківськими металами в порядку, встановленому нормативно-правовими актами України.

Банківські метали, які є об’єктом купівлі і продажу на валютному ринку України, існують у вигляді стандартних і мірних зливків та монет, вироблених з дорогоцінних металів.

Стандартні зливки — це зливки банківських металів, що відповідають світовим стандартам якості, прийняті Лондонською асоціацією ринку дорогоцінних металів (London Good Delivery Standard) або технічними умовами ГОСТ 28058 — 89, ГОСТ 28595 — 90, ГОСТ 12341 — 81, ГОСТ 12340 — 81 (міждержавні ГОСТи країн СНД).

Мірними зливками (міні-зливками) називають зливки банківських металів масою 1 кг і менше з умістом хімічно чистого основного металу не менше, ніж 99,99% лігатурної маси зливка (проба 999,9).

Монети, вироблені з дорогоцінних металів, — це монети вітчизняного та іноземного виробництва, якість металу яких відповідає вимогам до проби відповідного банківського металу.