Реклама на сайте Связаться с нами
Державні і громадські діячі України

Ардан Іван

Коротка біографія

На главную
Державні і громадські діячі України

Український публіцист, видавець і редактор, священик


Народився 4 лютого 1871 р. у Трускавці на Львівщині. Гімназію закінчив у Дрогобичі, а студії теології — у Львові. У 1885 р. був висвячений на священика. Цього самого року емігрував до Америки. У 1900—1907 pp. був редактором часопису «Свобода», а у 1912—1919 pp. — «Народна воля».

І. Ардан був членом Організаційного комітету для скликання Першого українського сейму (30—31 жовтня 1915 р.), входив до Загального українського комітету й екзекутиви Федерації українців в Америці. На початку 1920 р. він став радником Першої української дипломатичної місії у Вашингтоні і керівником Пресового бюро, відомого під назвою «Приятелі України». Після ліквідації місії знову працював у редакції «Народної волі» і був секретарем заснованої тоді «Української щадниці».

І. Ардан — популяризатор творчості І. Франка. Як редактор «Свободи» і «Народної волі» відіграв визначну роль у боротьбі з москвофільством, брав активну участь в організації Українського емігрантського руху. Для дослідників історії української еміграції корисною є його англомовна праця «Рутенці в Америці» (1904).

Помер 14 вересня 1940 р. у США.