Реклама на сайте Связаться с нами
Діячі освіти та науки

Верзилов Аркадій Васильович

Коротка біографія

На главную
Діячі освіти та науки

Український історик, краєзнавець, археолог, громадський діяч


Народився 22 грудня 1867 р. у с. Ковчині на Чернігівщині у родині діловода судової палати. Закінчив Чернігівську гімназію. До наукової роботи прилучився ще навчаючись на історико-філологічному факультеті Київського університету, де його керівником був професор В. Антонович. Брав активну участь в археологічних розкопках у Чернігові. Після закінчення університету працював у Центральному архіві в Києві. Видав монографію «Очерки торговли Южной Руси в 1480—1569» (1898).

Повернувшись до Чернігова, став членом Губернської архівної комісії, брав активну участь у підготовці та проведенні XIV Археологічного з'їзду (1908), досліджував проблеми історії краю.

Брав участь у політичному і громадському житті міста: обіймав посади міського секретаря та міського голови, був членом чернігівської Громади та «Просвіти». 1917 р. очолив першу в Чернігові українську гімназію, а 1919 р. викладав історію України слухачам Чернігівського народного університету.

У 20-ті роки працював ученим секретарем Чернігівського наукового товариства, в комісіях Всеукраїнської академії наук, зокрема в комісії з укладання біографічного словника українських діячів.

Більшість праць ученого присвячено питанням історії Чернігівщини: «Уніатські архімандрити в Чернігові», «Найдавніший побут Чернігівської околиці», «Наукове життя в Чернігові (в 1914—1924 pp.)». Написав змістовні спогади про В. Антоновича, М. Грушевського, біографічні нариси про М. Костомарова, Л. Глібова, М. Коцюбинського.

Помер 1931 р. у Чернігові.