Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з зовнішньоекономічної діяльності

Основні митні процедури і порядок їх здійснення

Реферат

На главную
Реферати з зовнішньоекономічної діяльності

Попередніми операціями вважаються дії, що виконуються до початку митного оформлення товарів і транспортних засобів. Попередні операції покликані сприяти прискоренню митного оформлення товарів і транспортних засобів, а також здійсненню передбачених Митним кодексом митних процедур. Умови та порядок застосування попередніх операцій, передбачених Митним кодексом, не залежать від країни походження товарів або країни їх відправлення.

Якщо митне оформлення товарів і транспортних засобів у повному обсязі відповідно до їх митного режиму здійснюється не в місці перетинання митного кордону, митному органу в пункті пропуску на митному кордоні України подаються транспортні, комерційні та інші супровідні документи, що містять відомості про товари і транспортні засоби, достатні для прийняття рішення про можливість їх пропуску через митний кордон України.

У разі ввезення товарів на митну територію України у випадках, передбачених Митним кодексом, декларант заздалегідь повідомляє відповідний митний орган про намір ввезти ці товари. У разі вивезення товарів за межі митної території України декларант попередньо повідомляє відповідний митний орган про намір вивезти ці товари. Митний орган визначає час і місце доставки зазначених товарів для здійснення митного контролю та митного оформлення.

Після подання зазначеного вище повідомлення декларант зобов'язаний доставити товари та документи на них без будь-якої зміни їх стану у визначене митним органом місце і забезпечити перебування їх у цьому місці до прибуття посадових осіб митного органу. Доставка товарів та документів на них має здійснюватись у строк, визначений митним органом у межах звичайних строків доставки, з огляду на можливості транспортного засобу, визначеного маршруту та інших умов перевезення.

Товари та транспортні засоби, якими вони перевозяться, після прибуття у місце доставки розміщуються у зонах митного контролю. У місці доставки товари і транспортні засоби пред'являються, а документи на них передаються митному органу. Заява про пред'явлення товарів і транспортних засобів для митного контролю та передання документів на них мають бути зроблені у мінімально можливий строк після їх прибуття, а у разі прибуття поза робочим часом, встановленим для митного органу, — у мінімально можливий строк після початку роботи цього органу.

Зміна місця стоянки транспортного засобу, вивантаження, перевантаження товарів, розпакування, пакування чи перепакування товарів, зміна, вилучення чи пошкодження засобів ідентифікації допускаються лише з дозволу митного органу. Усі додаткові витрати, яких зазнає декларант внаслідок дій чи обставин, передбачених цією статтею, митними органами не відшкодовуються.

Переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України здійснюється через пункти пропуску на митному кордоні України, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України відповідно до міжнародних договорів за участю України. Переміщення окремих видів товарів через митний кордон України може здійснюватися через спеціально визначені пункти пропуску на митному кордоні України. Перелік таких пунктів пропуску затверджується Кабінетом Міністрів України.

Ввезення в Україну, вивезення з України та транзит через її територію товарів окремих видів можуть заборонятися законами України. Не можуть бути пропущені через митний кордон України товари:

— заборонені до ввезення в Україну;

— заборонені до вивезення з України;

— заборонені до транзиту через митну територію України;

— щодо яких не було здійснене митне оформлення;

— які переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог Митного кодексу та інших законів України.

Рішення митних органів щодо заборони або дозволу переміщення через митний кордон України конкретних товарів може бути оскаржене у суді.

У випадках, передбачених законом, щодо окремих товарів можуть запроваджуватися обмеження у разі їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України здійснюється на підставі дозволів уповноважених органів державної влади, що виконують відповідні контрольні функції.

Перелік товарів, переміщення яких через митний кордон України здійснюється на підставі дозволів органів державної влади, а також порядок видачі таких дозволів затверджуються Кабінетом Міністрів України. Органи державної влади, уповноважені видавати такі дозволи, визначаються Кабінетом Міністрів України. Порядок переміщення через митний кордон України валютних цінностей встановлюється Національним банком України, а товарів, щодо яких встановлено обмеження — Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до наказу Державної митної служби України від 14.10.2002 № 561, митний контроль і митне оформлення товарів і транспортних засобів здійснюються за такими етапами.

1. Прийняття вантажної митної декларації (ВМД) до оформлення.

1.1. Контроль за відповідністю даних електронної копії ВМД даним, зазначеним у ВМД на паперовому носії.

1.2. Контроль за виконанням вимог товарної номенклатури Митного тарифу України при класифікації товарів та інших предметів для цілей митного оформлення.

1.3. Контроль за правильністю визначення митної вартості.

1.4. Контроль за надходженням коштів, перевірка правильності нарахування податків і зборів, правильності визначення країни походження товарів та інших предметів.

1.5. Логічний контроль і контроль за правильністю застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

2. Митний огляд.

3. Нарахування й стягнення збору за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, установленим для митного органу.

3.1. Завершення митного оформлення.

3.2. Видача оформлених документів декларанту.

3.3. Статистичний контроль.

Використана література

1. Про митну справу в Україні: Закон України від 25.06.91 // https://rada.gov.ua/.

2. Митний кодекс України. // https://rada.gov.ua/.

3. Про єдиний митний тариф: Закон України від 06.02.96 // https://rada.gov.ua/.

4. Положення про Державну митну службу України: Указ Президента України № 126/97 від 08.02.97 // https://rada.gov.ua/.

5. Гребельник О. П., Романовський О. О. Основи зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посіб. — К.: Деміур, 2003. — 296 с.

6. Експорт. Імпорт. Транзит: митне оформлення товарів / Упорядник О. В. Старцев. — К.: Істина, 2000. — 352 с.

7. Основи митної справи: Навч. посіб. / За ред. П. В. Пашка. — 2-ге вид., перероб. і доп. — К.: Т-во "Знання" КОО, 2002. — 318 с.

8. Рамусъ И. П. Таможенно-тарифное регулирование внешнеэкономической деятельности в Украине. — К.: Либра, 1996 — 216 с.

9. Румянцев А. П., Румянцева Н. С. Зовнішньоекономічна діяльність: Навч. посіб. — К.: Центр навч. л-ри, 2004. — 377 с.

10. Терещенко С. С., Науменко В. П. Основи митного законодавства в Україні. — К.: AT Август, 1999. — 312 с.