Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з бджільництва

Пакетне бджільництво

Реферат

На главную
Реферати з бджільництва

Різні кліматичні та медозбірні умови в природних зонах нашої країни сприятливі для розвитку одного з найбільш перспективних способів використання бджіл — пакетного. Суть його полягає в тому, що вирощених ранньою весною бджіл в південній зоні на літо перевозять для збирання меду з медоносних рослин північної зони. На півдні організовують відводки з плідними матками і перевозять їх в ящиках-пакетах у райони, багаті медоносами, і там вирощують до повноцінної сім'ї. Бджіл використовують на медозборі, потім відбирають від них весь мед і закурюють після попереднього використання для одержання бджолиної отрути чи переробки цукрового сиропу для перезимувалих або пакетних сімей чергового завозу. У наступному році бджіл завозять знову. Зимівля їх на півночі коштує значно дорожче, ніж нові пакети.

Розвиток пакетного бджільництва. Великий вчений-хімік і видатний діяч бджільництва О. М. Бутлеров у другій половині минулого століття вперше здійснив тривале успішне перевезення бджіл з Італії в Казань. Для цього було використано ящик, який за конструкцією нагадував пакет із стільниками.

Успішне перевезення 840 півторакілограмових безстільникових пакетів з Краснодарського краю в Свердловську область Росії проведено в 1930 р. з ініціативи професора Г. А. Аветисяна.

В наступні роки і до цього часу проведено багато наукових і виробничих досліджень щодо вирощування і використання пакетних бджіл. Однак рівень пакетного бджільництва ще не відповідає вимогам через недостатнє виробництво пакетів; повільне впровадження виробництва безстільникових пакетів; необгрунтований вибір порід. Так, тривалий період виробляли пакети лише з кавказькими бджолами, які не можуть прижитись в умовах північних районів внаслідок низької зимостійкості. Пакети з такими бджолами спеціалісти відмовляються завозити. Крім того, погано організоване використання пакетних бджіл.