Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з курсу «Фінанси»

Видатки на загальноосвітні школи

Реферат

На главную
Реферати з курсу «Фінанси»

Розмір витрат на утримання шкіл визначається кошторисом доходів і видатків. Вихідною базою для визначення розміру асигнувань за основними статтями кошторису школи є кількість учнів і класів. Їх відображають у кошторисі на дві дати: на 1 січня і 1 вересня планового року. Кількість учнів і класів на 1 січня беруть за фактичним станом на останню звітну дату. Кількість учнів на 1 вересня планового року визначають відповідно до плану прийому і випуску учнів, а кількість дітей, що підуть до школи в наступному навчальному році, — за даними спеціального обліку, який веде школа.

Кількість учнів на 1 вересня планового року розраховують по І—IV і V—XI класах відповідно до кількості учнів, яких планується прийняти, та наповнення класів, а по інших класах — на основі плану переходу учнів з класу до класу. Граничне наповнення для І—IX класів становить 40, для X—XI — 35 чоловік.

Наприклад, у школі на 1 січня планового року є 21 клас, де навчається 805 учнів. За даними вивчення кількості дітей дошкільного віку, у новому навчальному році до першого класу підуть 80 чол. Разом з тим 35 учнів після закінчення IX класу вступлять до інших навчальних закладів (професійно-технічних училищ, коледжів і т. ін.) Із XI класу буде випущено 35 учнів. З урахуванням цього на 1 вересня в школі навчатимуться 815 чол. (прийнято 80 і випущено 70 учнів), а кількість класів залишається незмінною (2 прийнято, 2 випущено). Розрахунок цих показників додають до кошторису.

Після складання кошторису розраховують кількість педагогічних ставок по школі за трьома показниками: кількості класів, кількості годин навчальних занять, норми навчального навантаження учителів на тиждень.

Передбачається така кількість обов'язкових навчальних годин на тиждень: для І—IV класів — 24; для V—IХ — 36; для X—XI — 32. Для окремих класів кількість оплачуваних годин занять на тиждень може бути більшою, ніж передбачено навчальним планом. Так, учителям І—IV класів, які не можуть проводити уроки фізичного виховання і співу за станом здоров'я та з інших причин, виплачується повна місячна ставка за умови довантаження їх іншою навчально-виховною роботою.

При визначенні кількості оплачуваних годин на тиждень для V—XI класів слід брати до уваги, що на заняттях з трудового виховання та іноземної мови клас може бути поділений на дві групи, якщо в ньому більше ніж 25 учнів.

Є й інші умови збільшення кількості навчальних годин на тиждень. У підсумку додаткова кількість годин може становити для І—IV класів — 3, для V—XI — 6 годин.