Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з курсу «Фінанси»

Видатки на загальноосвітні школи

Реферат

На главную
Реферати з курсу «Фінанси»

Загальну кількість годин для кожного класу беруть при складанні директором школи тарифікаційного списку за станом на 1 вересня кожного року. За даними про кількість класів і навчальних годин на тиждень для кожного класу, а також за нормою навчального навантаження учителя визначають кількість педагогічних ставок для груп класів: І—IV, V—IX, X—XI і на один клас. Норма навчального навантаження учителя на тиждень становить для І—IV класів — 20, для V—XI — 18 годин.

Після цього розраховують витрати за економічними категоріями.

До категорії "Оплата праці працівників бюджетних установ" включають заробітну плату учителів, оплату за перевірку зошитів, заробітну плату навчально-виховного і адміністративно-обслуговуючого персоналу, додаткові види оплати та інші види заробітної плати. Заробітна плата становить приблизно 70 відсотків загальних витрат на утримання школи. Рівень заробітної плати учителів залежить від освіти, категорії та тарифного розряду.

Для кожного тарифного розряду є тарифний коефіцієнт підвищення. Так, для 18-го тарифного розряду тарифний коефіцієнт становить 6,34, а коефіцієнт підвищення — 1,95. Ставку заробітної плати учителя обчислюють множенням цих коефіцієнтів (6,34 х 1,95 = 12,36) і множенням їхнього добутку на мінімальну заробітну плату. Аналогічно визначають заробітну плату інших працівників.

Конкретну величину заробітної плати педагогічного працівника розраховують виходячи зі ставки заробітної плати і фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат і надбавок.

Навчальне навантаження між вчителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляє керівник установи залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склалися в школі. Обсяг навчальної та іншої педагогічної роботи для вчителя за основним місцем роботи граничними розмірами не обмежується.

Ставку заробітної плати кожного учителя визначають за тарифікаційним списком. На його основі розраховують середню ставку заробітної плати для груп класів. Для цього місячний фонд заробітної плати учителів для кожної групи класів, зазначеної в тарифікаційному списку, ділять на відповідну кількість педагогічних ставок.

Фонд заробітної плати адміністративно-господарського і навчально-допоміжного персоналу розраховують виходячи з типових штатів, що затверджуються в установленому порядку, та посадових окладів.

За категорією "Оплата праці працівників бюджетних установ" обчислюють додаткові види оплати і надбавки: за перевірку зошитів, класне керівництво, завідування кабінетами, навчально-дослідними ділянками, виконання обов'язків майстра навчальних майстерень, за бібліотечну роботу, ведення діловодства і бухгалтерського обліку, вчений ступінь, звання "Заслужений учитель", "Учитель-методист" тощо.

Категорія "Нарахування на заробітну плату" включає відрахування бюджетних установ, нараховані на оплату праці:

— збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, розмір і порядок сплати якого визначено Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97 № 400;

— збір на обов'язкове соціальне страхування, включаючи збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, який здійснюється у порядку та розмірах, визначених Законом України "Про збір на обов'язкове соціальне страхування" від 26.06.97 № 402.

До категорії "Придбання предметів і матеріалів" відносять закупівлю матеріалів, канцелярського обладнання, предметів для поточних господарських потреб та потреб, безпосередньо пов'язаних з діяльністю школи, обладнання з терміном служби до 1 року, довідкової офіційної періодичної літератури. Сюди також входять витрати на придбання товарів та послуг, що надаються вчителям безплатно або за зниженими цінами.

Видатки на канцелярське приладдя, придбання класних журналів, бланків свідоцтв, медалей, грамот, придбання або передплата періодичних, довідкових, інформаційних видань (крім придбання книг для бібліотечних фондів) розраховуються прямим розрахунком з розшифровкою витрат на конкретний клас або виходячи з фактичних витрат на одного учня, що склалися у школі за минулий звітний період.

Видатки на придбання матеріалів та інвентарю для господарських цілей: щіток, мастики, миючих засобів тощо, — як правило, зберігаються на рівні, який фактично склався за минулі роки.

До складу навчальних витрат відносяться витрати на придбання сировини і матеріалів, що використовуються в навчальному процесі, придбання і тиражування методичних матеріалів, витрати на реактиви, хімікати, спеціальний посуд, витрати на виготовлення карт, схем, макетів, що носять тимчасовий характер, наприклад, для організації виставок. Ці види витрат розраховуються за нормами на один клас, затвердженими у встановленому порядку.

Витрати на продукти харчування передбачаються тільки по школах, які мають групи подовженого дня. Ці витрати визначають за встановленими нормами залежно від кількості учнів, які отримують харчування за рахунок бюджетних коштів, та кількості днів харчування, які розраховуються на основі даних за минулі роки.

Витрати на придбання книг, періодичних видань для бібліотечних фондів розраховуються виходячи із затверджених норм на один клас.

Витрати на придбання м'якого інвентарю, спецодягу розраховуються відповідно до діючих норм, враховуючи при цьому наявність інвентарю згідно з переліком Міністерства освіти і науки, а також можливість його придбання за рахунок позабюджетних коштів.

Категорія "Видатки на відрядження" включає видатки на оплату проїзду, добових, квартирних під час службових відряджень, відряджень на курси і в навчальні заклади на сесії, семінари, наради, конференції. Їхній розмір визначається виходячи із фактичних даних, що складалися в минулі роки, з урахуванням необхідності жорсткої економії бюджетних коштів.

Категорія видатків "Оплата послуг з утримання бюджетних установ" включає послуги зв'язку, поліграфічні послуги, поточний ремонт будівель, приміщень шкіл, обладнання та інвентарю, що знаходяться на балансі, оплати інших поточних видатків включаючи видатки на утримання в чистоті будівель, дворів, дезінфекцію, технічне обслуговування обладнання. Вартість цих витрат обчислюється прямим розрахунком на основі діючих тарифів, порядку розрахунку за окремі види послуг. В окремих випадках, коли прямий розрахунок зазначених витрат неможливий, вони визначаються виходячи із середніх фактичних витрат на одного учня, що склалися в школі за минулий звітний період.

До категорії видатків "Оплата комунальних послуг та енергоносіїв" належать платежі з оплати школами комунальних послуг та енергоносіїв, включаючи оплату теплопостачання, водопостачання, водовідведення, електроенергії, природного газу, оплати інших видів енергії (вугілля, дров, мазуту та ін.), а також оплати інших комунальних послуг (наприклад, ліфт, сміттєпровід і т. п.). Розмір цих видатків обчислюється прямим розрахунком виходячи із зовнішньої кубатури приміщень шкіл, площі будівель, встановлених норм витрат, діючих цін та тарифів, порядку розрахунку за електроенергію, газ, воду, паливо. Вартість інших комунальних послуг визначають виходячи з середніх витрат, які склалися за минулі роки на одного учня.

До капітальних видатків на утримання шкіл відноситься придбання транспортних засобів, приладів, верстатів, а також столів, стільців, інших канцелярських меблів, спеціальних меблів для бібліотек, комп'ютерної та розмножувальної техніки, обладнання для їдалень, буфетів та ін. Розмір цих витрат визначає вища організація за кошторисом школи в межах асигнувань, передбачених бюджетом для цієї мети. При цьому враховують наявність інвентарю згідно з переліком Міністерства освіти і науки та можливість придбання його за рахунок позабюджетних коштів.

Важливим етапом планування витрат на загальноосвітні школи є зведене планування в масштабах району, міста тощо. Фонд заробітної плати учителів при зведеному плануванні розраховують виходячи з середньорічної кількості класів, педагогічних ставок на один клас і середньої ставки заробітної плати, обчисленої за зведеними даними тарифікаційних списків. Витрати на заробітну плату адміністративно-обслуговуючого і навчально-допоміжного персоналу визначають на основі кількості зазначених груп персоналу і середнього розміру ставки заробітної плати. З одержаної суми вираховують економію, яка виникла у зв'язку з тим, що працівники під час хвороби одержують допомогу з тимчасової непрацездатності за рахунок бюджету соціального страхування.

При зведеному плануванні розмір господарських і канцелярських витрат визначають виходячи з середньої суми витрат на клас і середньорічної кількості класів, а навчальні витрати — з установлених норм на один клас окремо за групами класів.