Реклама на сайте Связаться с нами
Реферати з курсу «Фінанси»

Інші обов’язкові платежі й неподаткові доходи

Реферат

На главную
Реферати з курсу «Фінанси»

Спеціальний торговий патент — це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на особливий порядок оподаткування.

Торговий патент придбавається суб'єктами господарювання, предметом діяльності яких є види, встановлені Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності". Підставою для придбання торгового патенту є відповідно оформлена заявка.

Торговий патент видається за плату суб'єктам підприємницької діяльності державними податковими органами за місцезнаходженням цих суб'єктів чи місцезнаходженням їх структурних (відокремлених) підрозділів, суб'єктам підприємницької діяльності, які здійснюють торговельну діяльність чи надають побутові послуги, — за місцезнаходженням пункту продажу товарів чи пункту з надання побутових послуг, а суб'єктам підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу, — за місцем реєстрації цих суб'єктів.

Суб'єкт підприємницької діяльності, що припинив діяльність, яка підлягає патентуванню, до 15 числа місяця, що передує звітному, письмово повідомляє про припинення такої діяльності відповідний податковий орган. При цьому торговий патент підлягає поверненню в державний податковий орган, що видав його, а суб'єкту підприємницької діяльності повертається надлишково сплачена сума вартості торгового патенту.

Форма торгового патенту і порядок його заповнення встановлюється центральним податковим органом України.

Порядок придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності.

Патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності чи їх структурними (відокремленими) підрозділами в пунктах продажу товарів. Вартість торгового патенту за здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів і асортиментного переліку товарів. Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється в межах таких граничних розмірів:

— на території міста Києва, обласних центрів — від 60 до 320 гривень;

— на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів — від 30 до 60 гривень;

— на території інших населених пунктів — до 80 гривень.

У тому разі, якщо пункти продажу товарів знаходяться в курортній місцевості чи на територіях, що прилягають до митниць, інших пунктів переміщення через митний кордон, органи місцевого самоврядування можуть прийняти рішення відносно збільшення плати за торговий патент, але не більш як 320 гривень за календарний місяць. Строк дії торгового патенту на здійснення торговельної діяльності становить 12 календарних місяців.

Без придбання торгового патенту суб'єкти підприємницької діяльності чи їхні структурні підрозділи здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби, борошно, сіль, цукор, олія рослинна, молоко і молочна продукція, продукти дитячого харчування, безалкогольні напої, яйця, риба, яловичина, свинина, ягоди і фрукти, мед і деякі інші.

Суб'єктам підприємницької діяльності може видаватися пільговий патент, якщо вони здійснюють торговельну діяльність із використанням товарів вітчизняного виробництва, перелік яких встановлюється законом.

Порядок придбання торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг.

Патентуванню підлягає діяльність із надання побутових послуг, яка здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності чи їх структурними підрозділами як в окремих приміщеннях, будівлях, так і за їх межами. Перелік послуг, які належать до побутових, визначається Кабінетом Міністрів України і не може змінюватися протягом бюджетного року.

Вартість торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг встановлюється органами місцевого самоврядування. Вартість торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг за календарний місяць встановлюється в межах таких граничних розмірів:

— на території міста Києва, обласних центрів — від 60 до 320 гривень;

— на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів — від 30 до 160 гривень;

— на території інших населених пунктів — до 80 гривень.

Строк дії торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг становить 12 календарних місяців.

Порядок придбання торгового патенту на здійснення операцій із торгівлі готівковими валютними цінностями.

Патентуванню підлягають операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності чи їх структурними (відокремленими) підрозділами в пунктах обміну іноземної валюти. Вартість торгового патенту за здійснення операцій із торгівлі валютними цінностями встановлюється у фіксованому розмірі 320 гривень за календарний місяць. Строк дії торгового патенту на здійснення операцій із торгівлі валютними цінностями становить 36 календарних місяців.

Порядок придбання торгового патенту на здійснення операцій із надання послуг у сфері ігорного бізнесу.

Патентуванню підлягають операції з надання послуг у сфері ігорного бізнесу, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності чи їх структурними (відокремленими) підрозділами. Під ігорним бізнесом слід розуміти діяльність, пов'язану з обладнанням казино, інших ігорних місць (будинків), гральних автоматів із грошовим чи майновим виграшем, проведенням лотерей (крім державних) і розиграшів із видачею грошових виграшів у готівковій чи майновій формі.